بارگذاری...

Pixi.

قالب حرفه ای پیکسی اولین بار در ایران توسط گروه اتوماتیک در سایت راستچین از سایت مرجع خریداری شده و بصورت حرفه ای فارسی سازی شده است.

آدرس:تهران خیابان الوند شمالی نرسیده به بلوار حکیم
تلفن:02188950000
ایمیل: rtl.automatic@gmail.com
چینش عکس روی دیوار

چیدمان تابلو بر روی دیوار جهت زیبایی دکوراسیون

چینش دوست داشتنی عکس بر روی دیوار

نحوه چیدمان تابلو بر روی دیوار تاثیر بسزایی در جلوه آن بر روی محیط دارد و می تواند یک فضای معمولی را تبدیل به فضایی زیبا و دوست داشتنی کند. اما انتخاب عکس ها یا خریدن پوستر ها، یا چاپ کردن عکس‌ها قسمت راحت این کار است. بخش سخت این کار پاسخ به سوالاتی این چنین است.  در چه ارتفاعی باید تابلو را آویزان کنیم؟ چگونه تعدادی تابلو را بر روی یک دیوار بزرگ در کنار هم نصب کنیم؟ در این کار با چند دستورالعمل ساده می‌توانید تابلوهای هنری خود را مانند گالری‌ها بر روی دیوار خانه خود نصب کنید.

 

چینش تابلو در اندازه های مختلف

اول از همه رعایت نسبت و تناسب اندازه تابلو، پوستر و قاب عکس با فضا و میزان مساحت دیوارهایی که تابلو بر روی آنها نصب می شود از نظر زیبایی و جلوه تابلوها حائز اهمیت است. برای دیوارهایی که مساحت آنها زیاد و بزرگ هستند باید یا تابلوی بزرگ انتخاب و نصب شود و یا ترکیبی از تابلوهای کوچک در سطح منظم.

در نصب تابلوهای کوچک در کنار هم می توان الگو و ایده مختلف استفاده کرد. در زیر چند نمونه از الگو چیدمان تابلو بر روی دیوار خدمتتان ارائه شده است.

چینش عکس بر روی دیوار

الگوی و ایده های مختلفی که می توان استفاده کرذ در ادامه می توانید ببینید:

الگوی چینش تابلوها

چیدمان ترکیبی تابلوها

برای چیدمان تابلو بر روی دیوار به صورت ترکیبی لازم است جنس و رنگ قاب تابلوها یکسان و یکنواخت باشند. ترجیحاً تابلوهای ارزشمند هنری و یا مناظر رمانتیک طبیعت در محلی نصب شوند که امکان نورپردازی یا احیاناً امکان نصب پروژکتور داشته باشد. در بعضی ساختمان ها که دارای نقصان هندسی اجتناب ناپذیر در یک قسمت از سالن یا اتاق ها هستند می توان از ترکیب تعدادی تابلوهای مناسب برای پوشش نقصان استفاده شود.

چینش ترکیبی تابلوها

چینش تابلو در اتاق پذیرایی

چیدمان تابلو بر روی دیوار اتاق پذیرایی یک قانون مهم دارد اینکه تابلو باید یک وجب بالاتر از کاناپه نصب شود به این صورت که مبل و تابلو فقط یک وجب فاصله داشته باشند. زیرا در اتاق نشیمن باید تابلو پایین نصب شود.

چینش تابلو در اتاق پذیرایی

چینش عکس به شکل های خاص

میتوان عکس های خانوادگی را در سایز یکسان و به شکل های خاص بر روی دیوار نصب کرد، مثلا به شکل قلب:

چینش عکس بصورت قلبی

چینش تابلو بر کنج دو دیوار

بر کنج دو دیوار نیز می توان تابلو ها را به شکل ها و الگو های دوست داشتنی نصب کرد.